Kategorie: Foto, Aktuality

Abeceda peněz podruhé

Abeceda peněz podruhéV říjnu se naše škola zapojila do projektu ABECEDA PENĚZ. Jde o program na podporu finanční gramotnosti dětí s Českou spořitelnou. Cílem programu je hravou a interaktivní formou osvojit si základní finanční pojmy, zkusit si sestavit rozpočet, poznat hodnotu peněz, hospodařit s nimi apod.

Naše pátá třída v rámci projektu navštívila pobočku ČS, kde viděli, jak funguje. Prohlédli si zde peníze různých měn, jejich ochranné prvky, viděli práci pokladní - jak se vybírají nebo vkládají peníze. Vyzkoušeli si vybrat peníze z bankomatu, změnit pin karty.

Celá třída se proměnila na dva měsíce ve firmu. Podepsali jsme smlouvu a dostali půjčku 3 000 Kč na rozjezd v podnikání. Ředitelem naší firmy ROBINSONI sestal Lukáš Henzl, finančním ředitelem Dan Hrouda. Naším podnikatelským záměrem je uspořádat v prosinci JARMARK, kde chceme prodávat výrobky, které vymyslíme a vytvoříme. Samozřejmě s co největším ziskem. Vydělané peníze chceme použít na výlet na Robinsonův ostrov v Jihlavě a také na charitu.

Čeká nás dost práce. Držte nám palce, ať se nám podaří půjčku splatit a ještě něco vydělat.

Robinsoni 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.