Kategorie: Foto, Aktuality

Baťůžkový projekt Mary's Meals

Baťůžkový projekt Mary's MealsNaše škola se rozhodla umožnit prezentaci své činnosti mezinárodnímu hnutí Mary´s Meals, které velmi účinně bojuje proti hladu ve světě. Minulý týden se tedy naši žáci sešli v aule, aby se o této problematice dozvěděli něco více a přitom mohli např. i ochutnat kaši, kterou dostávají hladověcí děti v Africe.

Hnutí Mary´s Meals se mimo jiné zabývá zaváděním projektů školního stravování v zemích, kde chudoba a hlad brání dětem v přístupu ke vzdělání. Vzdělání pak dětem i jejich komunitám otevírá cestu z chudoby. Mnoho dětí zapojených do programu Mary’s Meals nemá základní učební pomůcky jako  jsou tužky a sešity. Proto vznikla doplňková aktivita k hlavní činnosti Mary's Meals - 'Batůžkový projekt', ve kterém jsou děti z České republiky zapojeny do přípravy batůžků pro kamarády z africké Malawi. Můžete je podpořit, aby získaly co nejvíce ze svého vyučování tím, že jim věnujete batoh plný užitečných věcí, které potřebují. Pro mnoho dětí to bude první hmatatelný dárek, který kdy obdržely. Během září - října budeme sbírat batůžky/aktovky s potřebným vybavením. Věci nemusí být nové, ale měly by být zachovalé a čisté. Děti dostanou letáčky, kde bude seznam toho, co by měly baťůžky obsahovat. Budeme moc rádi, když se s dětmi zapojí i rodiče a tím společně pomůžeme dětem, kteří pomoc opravdu potřebují a jsou za ní moc rádi.

Petra Fučíková 

print Formát pro tisk