Kategorie: Foto, Aktuality

Druhé třídy na Červené Lhotě

Druhé třídy na Červené LhotěDruhé třídy se vydaly na výlet v úterý 3. června. Navštívili jsme jeden z nejpohádkovějších zámků České republiky - Červenou Lhotu.

Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Ale my jsme tentokrát přijeli na pohádku O Všudybylovi Divadla Studna. Scénář k ní napsal Vítězslav Marčík podle pohádky Františka Hrubína a krásně ji zahrál Pepíno Kašpar, ale svůj prostor dostaly také všechny paní učitelky, doprovod a děti. A protože dětské publikum je nejnáročnější, musíme připsat, že pohádka v tomto podání obstála na výbornou. Pohádka měla také velmi krásné poslání: každý má nějakou špatnou vlastnost (král byl hamižný, princezna zvědavá), je důležité odpouštět, ačkoliv je to někdy moc těžké a hlavně, že každý má srdce a tudíž se může změnit k lepšímu, nikdy není pozdě.

Po svačině v zámeckém parku, prohlídce nádvoří, zakoupení suvenýrů a osvěžení zmrzlinou jsme se opět vraceli k domovu.

Krásné počasí bylo již jen třešničkou na dortu.

Mgr. E. Nováčková, Mgr. J. Dohnalová, Mgr. J. Procházková

Také si můžete přečíst s dětmi pohádku, podle které byl napsán scénář, a děti Vám mohou říci, co v té hrané na zámku bylo jinak:

https://www.jenpohadky.cz/cteni-pohadek-o-vsudybylovi-frantisek-hrubin.html

A ještě stánky o Divadle Studna:

http://www.divadlo-studna.cz/?Nab%C3%ADdka:Divadeln%C3%AD_p%C5%99edstaven%C3%AD:O_V%C5%A1udybylovi 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.