Kategorie: Aktuality, Globe

Exkurze do Přírodní a bylinkové zahrady v Mutišově

Exkurze do Přírodní a bylinkové zahrady v MutišověV rámci kroužku Globe jsme se v pátek 10.5. 2019 vydali do první “bylinkové” obce u nás, do Mutišova. Vyrazili jsme vlakem v deset hodin směrem na Slavonice.

Hned na zastávce nás čekalo menší překvapení v podobě přeháňky, kterou jsme přečkali v místním přístřešku na návsi, kde si nás také vyzvedla majitelka Přírodní a bylinkové zahrady, paní Jana Bochníčková.

Vyslechli jsme si od ní zajímavý výklad, ze kterého jsme se dozvěděli spoustu nových informací, jak už o samotných rostlinách a stromech, které na své zahradě má, tak i například o semínkách a sazenicích nebo o úkrytech pro různé živočichy. I když i během prohlídky nás zastihla docela prudká přeháňka, nevadilo nám to, protože se bylo kam schovat a navíc jsme se zahřáli výborným čajem z místních bylinek. Na památku jsme si mohli odnést semínka měsíčku lékařského a okrasného máku. Pak už jen zbývalo se rozhodnout, jak se dostaneme zpátky do Dačic. Zdatnější část skupiny chtěla jít pěšky rovnou z Mutišova a ta druhá, unavenější, chtěla jet vlakem až do Dačic. Nakonec jsme se rozhodli pro kompromis - pojedeme vlakem do Urbanče, a pak pěšky do Dačic. Den strávený na čerstvém vzduchu jsme tak zakončili krásnou jarní procházkou.

Myslím si, že jsme si všichni exkurzi užili. Navíc jsme se dozvěděli a také viděli spoustu věcí, které budeme moci realizovat na naší školní zahradě.

Eliška Benešová (IX. A) 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, hoowei odpovědět
I'm not too picky when it comes to my lace wigs but I don't like shedding and a weak hair structure or hair texture it must look natural. This wig so far goes beyond what I wanted! Simple, classy, edgy, to the point, beginner friendly with brazilian hair uk and easy maintenance. The hair parting and cut are very natural and believable! I haven't washed or customized it yet but I can already tell this lace wigs was made better than my other wig from another company that was $190 and 18” from my hair supply store. This lace wigs structure and hair is better than my $190 wig and the way it was created. For $51 you can't beat that! Buy one, you will be satisfied for the price, plus you get a cute purple bag with brazilian hair bundles! Talk about a good deal! I'm so happy with my wig already! The hair is incredibly soft, I was quite excited to try it on. The knots aren't bleached so some concealer was needed to make it look natural.