Kategorie: Foto, Aktuality

Ferda Mravenec – známá firma

Ferda Mravenec – známá firmaPřed 120 lety se 25. září narodil spisovatel, kreslíř samouk, grafik, ilustrátor, karikaturista, novinář a entomolog Ondřej Sekora. Původně se měl stát právníkem, jenomže když poprvé spatřil Myšáka Mickeyho Walta Disneye, bylo rozhodnuto o jeho dalším osudu. Díky tomu se zrodil v roce 1927 Ferda Mravenec, pracovitý, chytrý, moudrý, šikovný a vynalézavý hrdina z říše hmyzu, který baví již několikátou generaci dětí i dospělých. Dačická knihovna vyhlásila k tomuto výročí výtvarnou soutěž. Té se zúčastnily naše druhá a třetí třída.

Vítězné obrázky si můžete prohlédnout v chodbě Infocentra Dačice do 15. září. Vítězové z naší školy - Vendula Novotná z 5. B a Pavel Kubeš z 3. A obdrželi knížku Ondřeje Sekory O psu Vzduchoplavci, druzí – Natálie Bláhová z 5. B a Vojtěch Přibyl z 3. A si pochutnají na čokoládě a zvláštní cenu dostal Martin Poledník z 3. A za obrázek potopené mašinky.

Obě třídy potom za odměnu 10. září mohly opět prožívat dobrodružství „Ferdy Mravence“ v podání divadelního souboru Tyláček pod vedením paní režisérky Naděje Jahelkové. Paní režisérce a souboru moc děkujeme za kouzelný zážitek a dačické knihovně za organizaci celé akce.

Výročí narození Ondřeje Sekory si samozřejmě připomene i dalšími akcemi. A budete-li chtít, přijďte se podívat do naší školy na umělé mraveniště. Třeba zde uvidíte mládence s červeným, puntíkovaným šátkem…

Mgr. Marie Urbánková a Mgr. Jitka Procházková 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.