Kategorie: Foto, Aktuality, Globe

Globe games 2018 jsou minulostí

Globe games 2018 jsou minulostíJiž poosmé se žáci naší školy zúčastnili každoročního setkání škol zapojeých v programu Globe. Pořádající školou bylo tentokrát Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec, kam od nás zavítal ryze dívčí tým ve složení - Denisa Poláčková (IX. B), Ilona Mihalová, Aneta Tardonová a Eliška Pechová (všechny 6. třída).

Program byl jako vždy nabitý. Během čtyř dnů (31. 5. - 3. 6.) strávených v Humpolci jsme kromě povinných akci - páteční studentské konference a sobotní terénní hry stihli např. prohlídku města včetně muzea Hliníkárium (věnovanému proslulému Hliníkovi z filmu Marečku, podejte mi pero!), hradní exkurzi v rodišti J. Haška - Lipnici nad Sázavou a procházku po jeho okolí nebo výstup na věž zříceniny hradu Orlík. Kromě toho si účastníci vyzkoušeli řadu aktivit spojených s programem Globe a navázali nová kamarádství. Měli příležitost si vyzkoušet i komunikaci v cizím jazyce, protože i v tomto roce byla hojná účast škol ze zahraničí, konkrétně přijely školy ze Slovenska, Polska, Ukrajiny, Nizozemska, Itálie a Izraele. Naše žákyně prezentovaly v Humpolci svůj výzkum z oblasti meteorologie, ve kterém využily data z našich každodenních meteorologických pozorování (provádíme ve škole pravidelně již od roku 2008!).

Dny strávené v Humpolci byly pro všechny zúčastněné příjemným zpestřením konce školního roku. Ještě dodejme, že příští Globe games se budou konat v daleké Kadani a naši žáci by měli být opět u toho!

Mgr. Bohumil Šuhaj a Mgr. Stanislava Dvořáková 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.