Kategorie: Aktuality

"Hoř, ohníčku, hoř, všechno zlé umoř.“

"Hoř, ohníčku, hoř, všechno zlé umoř.“Blíží se tajemná Filipojakubská noc, poslední dubnová noc, kdy mají zlé síly větší moc než jindy. Právě čarodějnice v tuto noc škodí nejvíce. Lidé si je představují jako nadpřirozené bytosti nebo staré ženy, které mohou být neviditelné a svými kouzly, čáry a máry, působí mnoho zlého.

A proto se rozhoří ohně, abychom tak pomyslně spálili to zlé, smutné a nepotřebné v nás.

Děti z druhé třídy si vyrobily masky čarodějnic. Jak se jim povedly, se můžete podívat do fotogalerie. Ve vyprávění jsme se vrátili k filmu s názvem „Malá čarodějnice“, který jsme nedávno se školou zhlédli v kině. Víme tedy, že čarodějky jsou také hodné a mohou lidem pomáhat. A také víme, že dobro nad zlem vždycky zvítězí. (Pevně věříme, že nejenom v pohádce).

Všem přejeme kouzelnou Filipojakubskou noc, ve které se Vám splní nejtajnější přání.

Druháčci a jejich paní učitelka 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.