Kategorie: Foto, Aktuality

Hvězdy přijely až k nám

Hvězdy přijely až k nám29. listopadu do naší školy přijelo mobilní planetárium Morava. V tělocvičně byla postavená kopule vysoká čtyři metry, ve které se promítaly vzdělávací filmy o vesmíru.

Druháci a třeťáci viděli film Polaris, ve kterém se polární medvěd a tučňák vydali do vesmíru, aby zjistili, jak se pohybuje Země. Čtvrťáci procestovali Sluneční soustavu kouzelným raketoplánem ve filmu Astronomie pro děti. Vzdělávací film s názvem Ze Země do vesmíru seznámil páťáky a šesté třídy se Sluncem a jednotlivými planetami Sluneční soustavy, některými zajímavými měsíci a planetkami, pásy asteroidů a komet. Dále viděli různé tipy galaxií, mlhovin a hvězdokup.

Programy o vesmíru žáky zaujaly. Byly poučné, ale i zábavné. Příjemné bylo i to, že sledování filmů probíhalo vleže : ).

Mgr. Jitka Chvátalová 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.