Kategorie: Aktuality

Kytice balad v Praze

Kytice balad v PrazeV pátek 1. března se žáci druhého stupně vydali do Prahy do Národního divadla na představení Kytice. V divadle jsme měli ještě chvilku čas, proto jsme využili příležitosti a zašli jsme se podívat na základní kameny. Potom nás již čekalo představení.

Národní divadlo převedlo do dramatické podoby osm balad z Erbenova díla Kytice. V jevištní úpravě jsme tak mohli zhlédnout Záhořovo lože, Vodníka, Polednici, Svatební košile, Zlatý kolovrat, Holoubka, Dceřinu kletbu a Štědrý den. Některé balady byly celé zdramatizované, jinde se jednalo především o přednes jen lehce doplněný hraním herců. Texty balad zůstaly zcela zachovány a doplňovalo je inovativní vizuální zobrazení, které u mnoha balad podtrhlo jejich napětí a (ve většině případů) i tragiku.

Představení se nám všem líbilo a domů jsme se vrátili s pěknou vzpomínkou.

Mgr. Anna Hronová, Mgr. Radka Dvořáková a Mgr. Jitka Krejčí 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.