Kategorie: Foto, Aktuality

Lyžařský výcvik je za námi

Lyžařský výcvik je za námiLetos po roční pauze vyrazili žáci 7. ročníků opět na lyže. Výcvikový kurz sjezdového lyžování se konal opět v Nové Bystřici vždy dopoledne ve dnech 20. 2. – 23. 2. 2018. Protože jsme nebyli jediná škola účastnící se kurzu v Bystřici, vyrazila nás tentokrát menší skupina 21 žáků v doprovodu dvou učitelek.

První den se 14 žáků – začátečníků učilo nasazovat lyže, pohybovat se na nich po rovině, brzdit, správně padat a zvedat se po případném pádu J a také jezdit z mírného kopce a postupně i dělat oblouky v pluhu. Skupinka zkušenějších lyžařů procvičovala správné provedení oblouků při jízdě ze svahu a také tzv. carvingový oblouk.

Třetí den výcviku byl však rozdíl mezi některými začátečníky a pokročilými téměř nulový, což si mohli ověřit všichni naši lyžaři poslední (čtvrtý) den při závodu – slalomu na čas. Žáci obou skupin sjížděli slalom v co nejkratším čase, největší odměnou však bylo, že všichni žáci jej zvládli sjet bez zranění a s úsměvem na tváři! Z každé skupiny byli odměněni nejlepší tři lyžaři medailí a diplomem a pro celkového vítěze čekala ještě sladká odměna s diplomem.

Děkujeme všem zúčastněným našeho lyžařského kurzu a doufáme, že si z něj přivezli spoustu pozitivních zážitků a že získané dovednosti využijí i v budoucnosti.

Mgr. Jana Vaňková a Mgr. Jaroslava Dohnalová 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.