Kategorie: Foto, Aktuality

Na návštěvě v městě Mozartově

Na návštěvě v městě MozartověTento rok jsme si pro prohlídku předvánočních trhů u našich německy mluvících sousedů zvolili vzdálenější destinaci, a to Salzburg čili Solnohrad.

V pondělí 4. 12. 2017 se tedy žáci 7. - 9. ročníku vypravili po stopách zdejšího nejslavnějšího rodáka - Wolfganga Amadea Mozarta.

Program vypadal následovně. Nejprve jsme si při procházce historickým centrem tohoto 4. největšího rakouského města prohlédli všechny nejdůležitější pamětihodnosti, a to Obilní uličku (Getreidegasse) s Mozartovým rodným domem, Salzburský dóm, Univerzitní kostel, Kostel Sv. Petra a pevnost Hohensalzburg. Pak následovala vyjížďka výtahem na jeden ze 4 salzburských vrcholů - Mönchsberg, odkud byl krásný výhled na celé panaroma města na řece Salzach. Zahřát jsme se poté šli do místního nového muzea přírodních věd  - Haus der Natur. Interaktivní expozice, obsahující mimo jiné také velká akvária a terária s mnoha vodními i suchozemskými živočichy, nás nadchla. Shodli jsme se, že by se prohlídkou dal strávit celý den. Naši exkurzi jsme tradičně zakončili na adventních trzích, v rámci kterých jsme navštívili i legendární cukrárnu Fürst prodávající místní proslulou sladkou pochoutku - originální Mozartovy kuličky.

Věříme, že se exkurze žákům líbila, a že se díky ní správně naladili na blížící se vánoční svátky.

Mgr. Bohumil Šuhaj, Mgr. Stanislava Dvořáková a Mgr. Radka Dvořáková 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.