Kategorie: Foto, Aktuality, Globe

Naši žáci na Globe games. Již po deváté!

Naši žáci na Globe games. Již po deváté!Tentokrát čekala některé žáky navštěvující kroužek Globe opravdu dlouhá cesta. Pořadatelskou školou totiž bylo Gymnázium Kadaň.

Jako dopravní prostředek jsme tentokrát zvolili pohodlnější variantu, a to vlak. Ve čtvrtek 30. 5. tedy vyrazily žákyně 6. - 9. ročníku směrem na sever. Nejdůležitější součástí třídenního programu byla jako vždy studentská konference, na které naši žáci prezentovali své bádání a úpravy provedené na školní zahradě s cílem podpořit její biodiverzitu. Kromě toho absolvovali půldenní terénní hru odehrávající se na největší stolové hoře ČR a zároveň národní přírodní rezervaci - na vrchu Úhošť v Doupovských horách (593 m). Odsud se nám naskytl monumentální výhled na okolní průmyslovou krajinu - hnědouhelné pánve s tepelnými elektrárnami, Doupovské hory a České středohoří. Součástí doprovodného programu byl i lezecký výcvik či exkurze v areálu bývalých lázní Kyselka proslavených stáčírnou minerálních vod Mattoni. Naši školu letos reprezentovala Natálie Antoňů (VI. A), Jana Bártová, Ilona Mihalová, Eliška Pechová (všechny 7. ročník) a Eliška Benešová (IX: A).

Pro zúčastněné byly tři dny strávené v Kadani a jejím okolí pěkným zážitkem a již teď se těšíme na další setkání, které bude pořádat ZŠ Zbiroh.   

Mgr. Bohumil Šuhaj

Foto: Eliška Benešová, Bohumil Šuhaj

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.