Kategorie: Foto, Aktuality

Pěkné výkony našich atletů na „velkém štítu“

Pěkné výkony našich atletů na „velkém štítu“V úterý 12. 6. 2018 se naši žáci 2. stupně utkali s reprezantanty dalších škol z okolí na atletickém stadionu o Velký štít města Dačice.

Konkurenci tvořili žáci ZŠ Komenského Dačice, Gymnázia Dačice, ZŠ Studená, ZŠ Lubnice, ZŠ Staré Hobzí a obou ZŠ z Telče. Za příjemného počasí se našim sportovcům podařilo získat řadu medailí.

Nejlépe pro nás dopadl skok vysoký v kategorii starších žáků, kde první místo obsadil Dominik Blaha s výkonem 166 cm, následován Jakubem Hurťákem, který zdolal laťku ve výšce 163 cm. Oba jsou žáky IX. A. Pěkný výkon deváťáků podtrhl druhým místem Jakub Vacek (IX. B) ve skoku dalekém, který doskočil do vzdálenosti 528 cm a třetím místem Jaroslav Holomý (IX. A) ve vrhu koulí (10,93 m). Zahanbit se ovšem nenechali ani jejich mladší spolužáci. Jmenovitě Jan Vacek (6. ročník) - druhé místo v běhu na 1000 m (4 min. 49 s) a Josef Švec (VII. B) - druhé místo ve skoku vysokém v kategorii mladších žáků (155 cm). Mezi dívkami se nejlépe umístila Barbora Bartoňová (6. ročník) - druhé místo v hodu kriketovým míčkem v kategorii mladších žákyň a Tina Máchová (VIII. A) - třetí v běhu na 800 m v kategorii starších žákyň (2 min. 51 s).

Pěkně si vedly i naše štafety v běhu na 4 x 60 m. Třetích míst dosáhla jak štafeta mladších žáků ve složení J. Vacek, F. Lojka, J. Švec a K. Budíček (čas 33,9 s), tak i štafeta starších dívek složená z L. Řezníčkové, B. Šedové, K. Teplé a N. Chaloupkové (čas 33,5 s). Jak už to tak ve sportu bývá, v některých případech nám medaile unikla jen o fous - např. štafetě starších chlapců o 0,2 s! Bramborové madaile se navíc dočkala Iva Valová v běhu na 800 m (2 min. 57 s) nebo Jan Vacek ve skoku dalekém.

Celkově musíme naše žáky za jejich výkony i přístup pochválit a poděkovat všem zúčastněným za další vzornou reprezentaci školy. Doufáme, že je jejich výsledky budou motivovat do dalšího sportování.

Mgr. Bohumil Šuhaj a Mgr. Jana Vaňková

Foto: Julie Pechová (IX. B) 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.