Kategorie: Foto, Aktuality

Procházka Národním parkem Podyjí

Procházka Národním parkem PodyjíV úterý 21. 5. 2019 měli žáci 8. ročníku možnost navštívit NP Podyjí. Většina žáků VIII. B a polovina třídy VIII. A si nejprve prohlédla zříceninu Nový Hrádek u Lukova a poté venkovní expozici hraničních zátarasů u Čížova a nedalekou Hardeggskou vyhlídku.

Počasí bylo příjemně procházkové a v letošním deštivém květnu je opravdu zázrakem, že pár kapek spadlo pouze během cesty autobusem. Při prohlídce Nového Hrádku jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a hlavně mohli obdivovat nádherné výhledy na údolí řeky Dyje zaříznutá v hlubokých lesích národního parku. Další poutavá vyhlídka na rakousku stranu s obcí Hardegg a jejím stejnojmeným hradem nás pak čekala na závěr výletu. 

Těm, kdo jsou rádi na čerstvém vzduchu a zajímají se o přírodu a historii se musel tento výlet líbit.

Mgr. Radka Dvořáková a Mgr. Bohumil Šuhaj 

 

print Formát pro tisk