Kategorie: Aktuality, Globe, Questing

Questování na ZŠ Dačice

Questování na ZŠ DačiceMilí žáci, rodiče a kamarádi, nevíte, co s volným časem o prázdninách? Přijede Vám na prázdniny kamarád a chcete mu ukázat město? Děti už jsou doma nesnesitelné? Máte rádi procházky a hádanky? Náš quest je tu právě pro Vás.

Quest neboli hledačka je něco podobného jako geocaching nebo šipkováná. Veršované hádanky a úkoly Vás zábavnou formou provedou městem, dozvíte se něco nového a na závěr budete za své úspěšné řešení i drobně odměněni. 

Ve školním roce 2017/2018 se žáci kroužku GLOBE pustili do tvorby questů. Nejprve zjišťovali, co to quest je a jak by měl správný quest vypadat. Svůj první miniquest vytvořili na Den otevřených dveří naší školy již v prosinici 2017. Tento quest provedl návštěvníky školou. Na jaře pak přemýšleli, jaké téma a trasu dalšího questu zvolit. Vzhledem k tomu, že město Dačice si letos připomíná 150 let od vzniku 1. kostkového cukru právě v Dačicích, bylo brzy jasné, kterým směrem se jejich quest ubere. Quest provede návštěvníky města po památkách, ale i méně známých zákoutích města. Na závěr budou všichni, kdo quest vyřeší, seznámeni s osobou Jakuba Kryštofa Rada (vynálezce kostkového cukru) a obdarováni právě kostkou curku. Nastala nejhorší fáze tvorby questu, rýmování, ale přiznáváme, že nakonec i toto byla někdy velká legrace. Nyní už je quest ke stažení na webových stránkách školy nebo si ho návštěvníci města budou moci vyzvednout na Infocentru Dačice, se kterým jsme navázali spolupráci a které je také počátkem i cílem našeho questu. Quest už otestovali někteří naši spolužáci.

Quest ZŠ Dačice Boženy Němcové (formát PDF)

Mgr. Stanislava Dvořáková a Mgr. Bohumil Šuhaj

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, hoowei odpovědět
100% Brazilian Hair Extensions, Real Human Remy Virgin Weave 6A, Rating: 3.5 ?9 reviews hair extensions sale 18″ 20″ 22″ (AAA grade. ClAROLAIR Brazilian Straight Hair 3 Bundles Unprocessed Brazilian Virgin Hair Straight Bundles 8A remy hair extensions sale 18″ 20″ 22″ (AAA grade, Find the biggest selection of products from real brazilian hair. Shop online for fragrances, make-up and cosmetics, skin care, nail care, male grooming and more. Hair Extensions, 192 Pieces Hair Extension Tape Double Sided Adhesive lace wigs for women Tape for. Brazilian Body Wave Virgin Hair 3 Bundles With Closure Free Part 100%. Cool2day 8-28 inch 100% full lace wigs for sale Cool2day 8-28 inch 100% Virgin Brazilian Remy Human Hair Extensions Body 9A Grade lace wigs london Straight Wave Remy Hair 3 Bundles Remy.