Kategorie: Foto, Aktuality

Strašidla neexistují!

Strašidla neexistují!To ví přece každé malé dítě, že strašidla a bubáci neexistují. Ale stačí, když se zešeří, tma pomalu přichází a v našich postýlkách se začnou dít prapodivné věci.

Peřinku si přitáhneme až po bradu, oči nám vylezou navrch hlavy a pozorují všechny stíny. Fantazie pracuje na plné obrátky a zanedlouho slaví svůj úspěch. Za oknem je upír, pod postelí čert, ve skříni máme kostlivce.

Vyprávění o strašidlech, bubácích a různých strašidelných postavičkách v knížkách si pro naše 2. třídy připravila paní Štěpánka Krebsová v městské knihovně. Představila nám knížku básniček „Máme kostru ve skříni“ na téma strach a strašení, která potěší děti i dospělé. Přední básníci a písničkáři si zde připomenuli, čeho se báli nebo stále bojí. Také vám někdy znepříjemnily den zamotaná sluchátka nebo ztracené klíče? To si vás asi vybralo jedno z nově objevených strašidel jako je motanice střapatá nebo schovávač, o kterých je knížka Časožrout a jiná superstrašidla. Ale nebyly opomenuty ani klasické strašidelné pohádkové postavy - čarodějnice, černokněžníci, vodníci, čerti, bludičky, jezinky, Otesánek, vlk, drak s jednou i více hlavami a jiné.

Paní Štěpánce Krebsové moc děkujeme za milé vyprávění a také za radu, které nové knížky o strašidlech by se mohly dětem líbit: Máme kostru ve skříní, Strašidelné a upírské historky, Časožrout a jiná superstrašidla, Strašidýlko z aktovky, Nebojme se strašidel, Smíchula čaruje, Strašidýlko.

Takže shrneme: NEBOJTE SE STRAŠIDEL, ALE ČERT NIKDY NESPÍ.

Mgr. I. Hrbková a Mgr. J. Procházková 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.