Kategorie: Aktuality, Technika a programování

TECHNIK 2020

TECHNIK 2020Všechny tři technicky zaměřené kroužky naší školy pilně pracují také v roce 2020. Malí technici z 1. stupně se seznamují a úspěšně staví nejnovější robotické stavebnice LEGO BOOST.

Velikou radost jsme měli z robota Vernieho, který připomíná Číslo 5 ze známého filmu z 80. let, dokáže hýbat hlavou, pohybovat se na pásech a dokonce mluví. Může se také proměnit ve westernového střelce. Nyní technici postavili kočku Frankie, která například umí hrát na foukací harmoniku či zazpívat k narozeninám. BOOST učí děti stavět a programovat roboty, stejně jako Lego Mindstorms, stavebnice se kterými pracují především technici na druhém stupni. Z dalších stavebnic, se kterými právě pracujeme, jmenujme alespoň naprosto geniální a variabilní stavebnici Gravitrax, Ozobot BIT ve všech provedeních a elektronické stavebnice Boffin I, II a další stavebnice LEGO a FISCHERTECHNIK.

Novinkou letošního školního roku jsou také malé modely DRONŮ, kdy se pomalu učíme fotografovat a tvořit videa.

Toto všechno si můžeme dovolit především díky podpoře THK (jejímu grantu), které si velice vážíme a také podpoře naší školy, která také ve velké míře technický kroužek podporuje.

Našeho malého technika moc chválíme, děti jsou neuvěřitelně technicky nadané.

Mgr. Pavel Janda (Fyzika), Mgr. Lenka Vopálenská (Matematika) a Mgr. Jitka Procházková (1. stupeň)