Kategorie: Aktuality

Vánoční dílna v dačickém klášteře

Vánoční dílna v dačickém klášteřeJedna z vánočních dílen se tento rok konala u sestřiček bosých karmelitánek v Dačicích. 19 dětí, věkově smíšených, se přišlo učit originálně zdobit svíčky.

Děti se rozdělily na dvě skupinky. Jedna skupinka šla zdobit svíčky pod vedením sestry Terezy a druhá skupinka šla se sestrami Anežkou a Judit prohlédnou klášter a kapli. Poté jsme šli na svačinu, při které jsme si povídali o Vánocích. Děti se vystřídaly. Měli jsme příležitost ptát se sestřiček na život v klášteře.  Děti zdobení svíček moc bavilo a odnášely si nejen výrobky, ale také veliký zážitek z prostředí kláštera. Povedené výrobky se den poté prodávaly na jarmarku při příležitosti Dni otevřených dveří na naší škole. Jejich výtvory byly moc zdařilé. Za vše ještě jednou touto cestou děkujeme sestřičkám a doufáme, že se příští rok naše vánoční dílnička bude moci zopakovat.

Petra Fučíková  a Mgr. Alena Šťastná 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.