Kategorie: Foto, Aktuality

Výlet čtvrťáků

Výlet čtvrťákůVe středu 29. 5. vyjeli také čtvťáci na školní výlet. Nejprve zamířili do Houbového parku v Roseči.

Zde plnili řadu úkolů, které se týkaly přírody. Navštívili muzeum fosilií, kde si mohli sáhnout na mamutí stoličku. Ve výtvarné dílně si namalovali vlastní magnetku, poskládali dřevěné puzzle, zahráli hry. Prostě si zde užili celé dopoledne. Poté se přesunuli do Jindřichova Hradce na zámek. Zde je navštívil císař Karel IV. Vyprávěl jim o svém životě, žáci viděli, jak se císař oblékal. Poznali, jak rytíři bojovali na koni, jak se vyráběly nitě ze lnu, …. Vyzkoušeli si přilbice, jež nosili rytíři k brnění. Zkrátka poznali středověk.

I přes nepřízeň počasí si žáci den užili, zasoutěžili si a poznali něco nového. 

Mgr. Marie Urbánková

print Formát pro tisk