Kategorie: Foto, Aktuality

Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ

Zápis dětí do 1. ročníku  ZŠVelkou událostí a změnou pro dítě je zahájení povinné školní docházky. První větší krok k tomu udělaly děti 5. 4., kdy se přišly zapsat do 1. ročníku základní školy.

Těšení i malé obavy byly patrné na všech. Školáčci soustředěně plnili všechny zadané úkoly a ochotně odpovídali na rozmanité otázky. Diplom a malé dárečky byly proto zasloužené.

Všichni jste byli šikovní, snažili jste se a my se na Vás, milí prvňáčci, v září těšíme. 

Učitelky 1. stupně a asistentky školy 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, hoowei odpovědět
I wanted a sort of "entry level" wig to feel it out and see if I wanted to get a better quality one in the future. Honestly this brazilian virgin hair is pretty good. There is only a small amount of lace in the front, but I knew this when I bought it. Luckily my brazilian hair uk is the same color as the wig so I pull some out from underneath lace wigs to help it look a little more natural. The parting is very thin however and does not go very far back. I've started to pluck it a bit but for now I'm just wearing human hair wigs uk or scarves to hide the top of my head. It's not a huge-dealbreaker. Also the ends are pretty stubborn about straightening but it reminds me of my own hair so I don't mind it! Just keep that in mind if you want a totally straight hair extensions uk. All in all I really like this wig. I've worn it out all day multiple times so far and it'xs held up great. I'm going to be washing it soon and may update depending on how it is after that, but hopefully it will be alright!